OLIVIER DURBANO Lapis Lazuli EDP 100ml (1)

OLIVIER DURBANO Lapis Lazuli EDP 100ml

ładowanie

Dostępne opcje

Wybierz opcje
Pojemność
 • Anuluj
 • 100ml
 • 955,00
  PLN
  za
  szt.
  • Czas wysyłki: 1-3 dni
  Producent: OLIVIER DURBANO
  szt.
  ładowanie

  Produkt niedostępny w tej liczbie

  Dostępna ilość:

  Nazwa lapis lazuli wywodzi się z języka arabskiego i perskiego. W obu przypadkach odwołuje do pięknego, lazurowego koloru minerału, składającego się z szafirowego lazurytu, drobin kalcytu i złotych okruchów pirytu.

  Ciemnoniebieski kamień ze złotymi przebłyskami już od czasów starożytnych kojarzony był z rozgwieżdżonym niebem, siedzibą bogów. Sumerowie nazywali go „kamieniem nieba” i nosili przy sobie w charakterze talizmanu wierząc, że obdarza boską mocą oraz chroni przed nieszczęściem. W starożytnym Egipcie z lapis lazuli wytwarzano ozdoby, biżuterię i amulety, między innymi tak znane, jak skarabeusze czy „oko Horusa”. Pyłem uzyskanym z lapis lazuli egipskie elegantki malowały powieki, zaś artyści malarze przez wieki barwili farbę, by uzyskać piękny, intensywny granat.

  Alchemicy połączyli kamień symbolizujący niebiańskie moce, szczęście i powodzenie oraz intuicję i inspirację z żywiołem powietrza i zodiakalną Wagą, a także czakrą „trzeciego oka”. Z kolei w matematyce liczba 12 jest uznana za idealną, ponieważ zarówno liczba jej dzielników, jak i ich suma są liczbami doskonałymi. Dwunastka jest liczbą tworzenia, dlatego jej symbolika ma ogromne znaczenie w świętych pismach, księgach i kartach: Wisielec, dwunasta karta tarota oznacza odrodzenie, stworzenie od nowa. Z dwunastką mamy również do czynienia na co dzień: astronomowie podzielili wszak ziemską ekliptykę na 12 sektorów, astrologowie przypisali im 12 znaków zodiaku, mamy 12 miesięcy w roku, zaś dobę dzielimy na 12 godzin dnia i 12 godzin nocy…

  Kompozycja Lapis Lazuli, dwunaste dzieło kolekcji Parfums de Pierres Poéms, zachwyca balsamiczną głębią. Wytrawne otwarcie skomponowane z suchych akordów bylicy, cyprysu i drzewa herbacianego prowadzi wprost do pełnego aromatów serca, złożonego z dojrzałych, rozgrzanych słońcem pszenicznych ziaren i szczypty zielonego tymianku. Zwiewny akord różanego tlenku i kremowa irysowa nuta zapowiadają piękną drzewną bazę, otuloną w żywiczny dym elemi.

  Skład:
  Nuty głowy: bylica, cyprys, drzewo herbaciane, goździk, tlenek różany
  Nuty serca: tymianek, mleko roślinne, orkisz, irys
  Nuty bazy: wetiwer, drzewo cedrowe, ambra, żywica elemi, żywica tolu, piżmo

   

  Rodzina zapachowa: aromatyczna

   

  Nos: Olivier Durbano

   

  Data powstania: 2016

  Powiązane produkty
  OLIVIER DURBANO Rock Crystal EDP 100ml
  OLIVIER DURBANO Rock Crystal EDP 100ml
  955,00 PLN
  OLIVIER DURBANO Prométhée EDP 100ml
  OLIVIER DURBANO Prométhée EDP 100ml
  955,00 PLN
  OLIVIER DURBANO Pink Quartz EDP 100ml
  OLIVIER DURBANO Pink Quartz EDP 100ml
  955,00 PLN
  OLIVIER DURBANO Lapis Philosophorum EDP 100ml
  OLIVIER DURBANO Lapis Philosophorum EDP 100ml
  955,00 PLN
  OLIVIER DURBANO Labradorite EDP 100ml
  OLIVIER DURBANO Labradorite EDP 100ml
  955,00 PLN

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

  Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl