LE GALION

Sortuj produkty
sortuj wg :

LE GALION od ELISABETH DE FEYDEAU

Inspiracją dla nazwy tej pięknej marki były majestatyczne, żeglujące po morzach galeony o szerokich rufach; symbole wolności i ucieczki. Niektóre niezwykłe zapachy Le Galion pozostały we wspomnieniach: Sortilege, Brumes, Snob... Ale sama marka, kiedyś sławna, wyblakła w naszej pamięci i stała się częścią przeszłości.

W 1935 roku właścicielem Le Galion został utalentowany perfumiarz, Paul Vacher, który odkupił perfumerię od jej założyciela - Księcia Murat. Po stworzeniu kompozycji dla wielu prestiżowych domów perfumeryjnych, jak Lanvin (dla którego wspólnie z Andre Frayssem stworzył Arpege, Rumeur oraz Scandal), Vacher uznał, że pora stworzyć coś na własną rękę. W 1936 roku pojawiły się jego perfumy Sortilege, z miejsca zdobywając popularność i sukces. Pod koniec lat trzydziestych, Vacher wprowadził nowe zapachy: Bourrasque, Brumes oraz piękne, kwiatowe Iris i  Tubéreuse. Wszystkie zapachy wyprodukowane były z użyciem najczystszych i najlepszych naturalnych składników i esencji.

Po wyzwoleniu Francji w 1944 roku, Paul Vacher kontynuował tworzenie zapachów: Special for Gentlemen (1947), Frac (1949), Lily of the Valley czy La Rose (oba w 1950), oraz słynne i rozpoznawalne Snob (1952) oraz Whip (1953). W tamtym okresie Paul Vacher uważany był za jednego z największych perfumiarzy, razem z Ernestem Beaux, Ernestem Daltroffem, Jacquesem Guerlain i Edmondem Roudnitska. Kiedy w 1946 roku Serge Heftler-Louiche i Christian Dior chcieli stworzyć zapach dla swojego domu mody, zwrócili się oczywiście do Paula Vachera. Stworzył on wtedy przepiękny zapach, nazwany po prostu - Miss Dior.

Na początku lat 60tych dom perfum Christian Dior ponownie zwrócił się do Vachera, dzięki czemu powstał Diorlight (1963). Marka Le Galion była wówczas znana na całym świecie, a Sortilege sprzedawany był w 97 krajach. Paul Vacher kontynuował tworzenie zapachów dla swojego domu perfumeryjnego, w następnych latach powstały więc:  woda kolońska Extra Vieille (1967), Galion d'Or & Vétyver (oba w 1968 roku) oraz l' Eau Noble (1972).

W 1980 marka Le Galion została sprzedana amerykańskiej grupie udziałowej. Niestety na skutek nieumiejętnego zarządzania, szybko upadła, a wraz z nią przepadł splendor i uznanie dla francuskiego kunsztu perfumeryjnego.

Ponad 30 lat później, jak feniks z popiołów, dom perfumeryjny Le Galion odradza się na nowo. Wracają oryginalne i niezwykłe zapachy, wspomnienie drogocennego luksusu i wyrafinowania dawnych czasów.

Eleganckie flakony uosabiają ponadczasową klasykę, czerpią inspirację z czystych geometrycznych kształtów stylu Art Deco. Prosty czarny korek kontrastuje z fasetowanym szklanym flakonem.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl