AMOUAGE Memoir Woman EDP - 50ml, 100ml (1)

AMOUAGE Memoir Woman EDP - 50ml, 100ml

ładowanie

Dostępne opcje

Wybierz opcje
Pojemność
 • Anuluj
 • 50ml
 • 100ml
 • 995,00
  PLN
  za
  szt.
  • Czas wysyłki: 1-3 dni
  Producent: Amouage
  szt.
  ładowanie

  Produkt niedostępny w tej liczbie

  Dostępna ilość:

  Memoir to ostatni rozdział opowieści Amouage kontynuujący historię Jubilation, Lyric i Epic. W Jubilation kobieta została zamieniona w nimfę. W Lyric poznajemy przeszłość nimfy, która jako śmiertelniczka będąc operową diwą, zaprzedała swoją duszę. W zamian uzyskała nieśmiertelność. W Epic widzieliśmy jak stała się legendą Jedwabnego Szlaku, odnajdując zagubioną arię opery „Turandot” Giacomo Pucciniego. W następnym rozdziale zatytułowanym „Wspomnienie” (memoir) niespodziewanie ujawnia się tożsamość mężczyzny spotkanego w Jubilation.

  Jest on wędrowcem (flaneur) zainspirowanym zbiorem wierszy „Kwiaty zła” Baudelaire’a. Egzystencjalistą, który szuka zaświatów ciemności i spotyka tam swoje alter ego – Czarnego Łabędzia. Czarny Łabędź w opowiadaniu reprezentuje płeć piękną. Ona jest nim, a on jest nią. Stanowią jedno bez żadnego logicznego wytłumaczenia. Cokolwiek im się stanie wynika z ich dystansu wobec świata, w którym egzystują i defragmentacji ich poglądów.

  Czarny Łabędź jest w historii drugim duchem, sobowtórem. Wędrują jako jedno, ponieważ nawzajem są częścią swojej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Nawzajem odczuwają swój smutek i ból. Piękno dla piękna jest ulotne. Udręka, odrzucenie, ciemność, niepokój, pozbawienie emocji są pięknem i częścią prawdy. W symbolu Czarnego Łabędzia dostrzegamy piękno mężczyzny i kobiety jako jedności – odseparowanych i ponownie zjednoczonych wspomnieniami, które dzielą. Nie jest to historia o miłości.

  Damski Memoir to ekskluzywne perfumy, rozpoczynające się pikantną inwazją absyntu, dzięki któremu rozbrzmiewa magiczna aura czarnego łabędzia. Następnie dekonstrukcyjna nuta tuberozy i ponowne zjednoczenie w białych kwiatach lisylang i kwiatach pomarańczy.

  Ona i on jednoczą się w postaci Czarnego Łabędzia. Są nawzajem wspomnieniami samych siebie. Zainspirowany filozofią doppelganer, Christopher Chong (dyrektor artystyczny Amouage) chciał stworzyć niepokojący zapach, który nie daje się zaszufladkować jako damski czy męski. Jest zarówno hipnotyzujący jak i czarujący. Aby osiągnąć zamierzony efekt zwiększył akord ciemnych drzew: kaszmirowca, drzewa sandałowego i paczuli, wzmocnionych nutami animalistycznymi.

  Flakon jest wykonany z czarnego kryształu o zróżnicowanym nasyceniu barwy. Srebrna metalowa zakrętka zwieńczone jest szlifowanym wielostronnie czarnym kryształem Swarovskiego. Pudełko wpada w nieco srebrny ton o różnych odcieniach czerni, nawiązując do motywu czarnego łabędzia.

  Skład:
  Nuty głowy: mandarynka, kardamon, absynt, różowy pieprz
  Nuty serca: pieprz, goździki, bogate białe kwiaty, róża, jaśmin, drogocenne ciemne drzewo, kadzidło
  Nuty bazy: styraks, mech dębowy, kastoreum, skóra, labdanum, kozieradka, piżmo

   

  Rodzina zapachowa: szyprowo-skórzana

   

  Nos: Daniel Maurel, Dorothée Piot

   

  Data powstania: 2010

  Powiązane produkty
  AMOUAGE Fate Man EDP - 50ml, 100ml
  AMOUAGE Fate Man EDP - 50ml, 100ml
  965,00 PLN
  AMOUAGE Interlude Woman EDP - 50ml,100ml
  AMOUAGE Interlude Woman EDP - 50ml,100ml
  995,00 PLN
  AMOUAGE Opus V EDP 100ml
  AMOUAGE Opus V EDP 100ml
  1 545,00 PLN
  AMOUAGE Bracken Man EDP 100ml
  AMOUAGE Bracken Man EDP 100ml
  1 295,00 PLN
  AMOUAGE Overture Man EDP 100ml
  AMOUAGE Overture Man EDP 100ml
  1 295,00 PLN

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

  Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl